راهنمای جامع چگونگی داد و ستد با بیت کوین‌ها و آلت کوین‌ها

ماروین نیوفیند و مارچین کاسپرچیک، به عنوان اولین اثر تخصصی در این حوزه سعی بر این دارد تا شما را با زبانی ساده، با مفاهیمی مثل ارزهای دیجیتال، بیت کوین، رمز ارزی و... آشنا کند.
SKU: BTC90120
Call for pricing

امروزه رمز ارزها روز به روز محبوبیت بیشتری در بین مردم پیدا کرده و سر و صدای بسیاری در اطراف آن‌ها ایجاد شده است که دامنه‌ی آن از کلاهبرداری تا میلیونرهایی که به طور قانونی به وجود می‌آیند، است. کتاب ارز دیجیتال (Cryptocurrency - A Trader's Handbook) شالوده‌ی پهناوری است برای کسانی که می‌خواهند به این انقلاب اقتصادی پیوسته و به دنبال این هستند تا بدانند که چطور در این جریان پر نوسان قرار گیرند.

هدف نیوفیند و کاسپرچیک، به عنوان سرمایه‌گذارانی تمام وقت در رمزهای ارزی، در کتاب ارز دیجیتال گردآوری مفهومی آسان برای این مبحث سخت و پر تناقض است. امروزه با توجه به این که روز به روز توجه رسانه‌ها و عموم مردم به این موضوع جلب می‌شود، لازم است تا مردم آموزش ببینند که چطور باید با این انقلاب برخورد کرد.

ماروین نیوفیند (Marvin Neuefeind) و مارچین کاسپرچیک (Marcin Kacperczyk) نخست با ارائه تئوریی کلی رمز ارزها را به بیانی ساده و با ذکر چند نمونه شرح داده و سپس، هر آن چیزی که لازم است تا شما درباره‌ی سرمایه‌گذاری در جهت کم‌تر شدن ریسک و بیش‌تر شدن سود بدانید را توضیح می‌دهند.

آثار بسیاری در رابطه با موضوع ارز‌های مجازی به رشته تحریر درآمده‌اند اما هیچکدام دیدگاه‌های عملی و روش‌های سرمایه‌گذاری درستی را ارائه نداده‌اند؛ کتاب ارز دیجیتال می‌خواهد راه ورود ساده‌ و درستی به بخش فنی و اقتصادی این مبحث فراهم کند. ساختار این اثر ترتیب خاصی دارد که رعایت ترتیب آن به هنگام مطالعه توصیه می‌شود. در بخش اول، نویسنده نه تنها شما را وارد مفاهیم اصلی مانند بلاک‌چین یا استخراج می‌کند، بلکه به معیارهای امنیتی آن نیز می‌پردازد. با این حال، اگر از قبل این فناوری را می‌شناسید و فقط می‌خواهید بدانید چطور در حوزه‌ی رمزارزها سرمایه‌گذاری کنید، می‌توانید مستقیماً به بخش دوم کتاب وارد شوید.

کتاب حاضر راهنمایی برای یک شبه میلیونر شدن نیست؛ این اثر پایه و اساس مستدلی در خصوص فناوری پشت این موضوع و همچنین تحلیل سرمایه‌گذاری را فراهم می‌کند، تا به افراد کمک کند نسبت به چیزی که در حال خرید آن هستند، درک پایه‌ای داشته باشند و از یک بیت‌ کانکت دیگر اجتناب کنند.

در بخشی از کتاب ارز دیجیتال: راهنمای جامع چگونگی داد و ستد با بیت کوین‌ها و آلت کوین‌ها می خوانیم:

پلتفرم‌ها یکی از تطبیق‌پذیرترین حوزه‌ها هستند. رمز ارزهایی که از این قبیل پلتفرم‌ها در اختیار دارند، مولتی تلنت و به شدت پیچیده هستند. معروف‌ترین نماینده در این حوزه بدون شک اتریوم، دومین ارز بزرگ موجود است (مارس 2018). علاوه بر اتریوم، جایگزین‌های معروف دیگری مانند نئو (اتریوم آسیایی)، کاردانو (ADA) و... وجود دارند.

پلتفرم‌ها احتمالات تطبیق‌پذیری متفاوتی دارند. هدف اصلی، فراهم کردن یک مبنای غیرمتمرکز برای کاربردهایی است که بالای بلاک‌چین قابل ساختن باشند. اگر تمایز بین یک سکه و توکن را به خاطر داشته باشید، درباره‌ی سکه‌هایی که بلاک‌چین خود را دارند و توکن‌هایی که از پلتفرم‌های موجود استفاده می‌کنند تا روی آن ساخته شوند، صحبت کردیم. برای انجام یک تراکنش با یک توکن مانند EOS (در حال حاضر بزرگ‌ترین توکن اتریوم است)، مخابره‌کننده باید در ارز مبنا هزینه‌ای پرداخت کند.

(همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، رمزارز نئو، یک سکه‌ی اثبات سهم است. پرداخت‌های سود با گس انجام می‌شوند که لازم است تا توکن‌ها روی نئو ساخته شده باشند تا تراکنش‌ها را تأیید اعتبار کند).

سازگاری این نوع از تکنولوژی، احتمالاً طیف گسترده‌ای را دربرخواهد گرفت. به عنوان مثال این نوع تکنولوژی به شکل عالی برای تقاضای اقتصاد در قالب قراردادهای هوشمند، اکوسیستم‌های تجاری و بسیاری دیگر از موارد مناسب است